Δεν «Χ»άρηκε κανείς στο Αγρίνιο

Παναιτωλικός και ΑΕΛ έμειναν στο 2-2, για την 7η αγωνιστική της Super League 1

Σα να μην πέρασε μια μέρα από την περσινή αναμέτρηση Παναιτωλικού και ΑΕΛ για το πρωτάθλημα. Και φέτος οι δύο ομάδες αποχώρησαν από το γήπεδο του Αγρινίου έχοντας μοιραστεί εντυπώσεις και από ένα βαθμό. Κάνοντας το, μάλιστα, με το ίδιο σκορ (2-2) και μπροστά στον ίδιο διαιτητή, τον Βασίλη Φωτιά.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μιχαήλ στο 27ο λεπτό και ήταν καλύτεροι. Αλλά στο 34′ πήγαν στη σέντρα, αφού ο Ντίας αξιοποίησε το αμυντικό τους λάθος. Αντίθετη, ήταν η εξέλιξη στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι βελτιώθηκαν και πανηγύρισαν την ολική ανατροπή με τον Μπαϊρόβιτς (77′). Όμως, δεν χάρηκαν πολύ γιατί ο Μόρας εκμεταλλεύτηκε το λάθος που έγινε στην άμυνα των «καναρινιών» και διαμόρφωσε (80′) το τελικό 2-2.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Γιαννακόπουλος, Σανιά, Μαρσιάλ, Γιοβάνοβιτς, Λουσέρο, Σίενστεντ, Ταχάρ, Ντίας, Ντάλσιο (74’ Ρομάν), Αριγίμπι (55’ Ντουάρτε), Μοράρ (77’ Μπαϊροβιτς)

ΑΕΛ: Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μπράλιτς, Μόρας, Μπέρτος, Στάνκοβιτς, Κάτσε, Σεσέροβιτς (68’ Φατιόν), Μιλοσάβλιεβιτς, Ουάρντα (90′ Ασούμπρε), Νούνιτς (46’ Ντάουντα)