Δεν λειτουργούσε το VAR έγινε η απονομή, αλλά το ματς θα γίνει ξανά

Απίστευτο. Σε μια πρωτοφανή απόφαση προχώρησε η Αφρικανική Συνομοσπονδία, καθώς διέταξε την επανάληψη της ρεβάνς του τελικού του αφρικανικού Champions League ανάμεσα στην Εσπεράνς από την Τυνησία και την Γουιντάντ Καζαμπλάνκα από το Μαρόκο.

Ο αγώνας δεν ολοκληρώθηκε ποτέ, καθώς στο 60ο λεπτό ακυρώθηκε το γκολ της ισοφάρισης των Μαροκινών και ο διαιτητής αρνήθηκε να συμβουλευτεί το VAR για τον απλούστατο λόγο πως αυτό δεν λειτουργούσε. Οι παίκτες της Γουιντάντ αποφάσισαν να αποχωρήσουν από το ματς και το ματς κατακυρώθηκε στους γηπεδούχους. Μάλιστα έγινε κανονικά απονομή στην Εσπεράνς, ωστόσο όλα αυτά πλέον είναι ως μη γενόμενα.

Δεν τελειώνουν όμως μόνο εκεί τα παράδοξα. Η επανάληψη του επαναληπτικού δεν μπορεί να γίνει πριν την ολοκλήρωση του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής, που είναι προγραμματισμένη για τις 19 Ιουλίου. Συνεπώς θα πρέπει να περιμένουμε ενάμιση μήνα για να δούμε τη ρεβάνς του 1-1 του πρώτου αγώνα.