Διακόπηκε ο αγώνας Παναχαϊκή – Κέρκυρα Κ19!…

Από το κακό στο χειρότερο βαδίζει το ελληνικό ποδόσφαιρο. Ο νέος κρίκος στην μακριά αλυσίδα των γεγονότων ντροπής έγινε στον ημιτελικό Παναχαϊκής – Κέρκυρας, για το πρωτάθλημα Κ19 της Football League. Ο αγώνας δεν ολοκληρώθηκε ποτέ, λόγω εισβολής οπαδών και συμπλοκών ακόμα και μεταξύ ποδοσφαιριστών…

Οι «Φαίακες» -που είχαν προηγηθεί στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου- στο 86ο λεπτό έκαναν το 0-2 με τον Στεργίου. Ο σκόρερ αλλά και άνθρωποι από τον πάγκο των φιλοξενούμενων, φέρονται να πανηγύρισαν προκλητικά προς τους οπαδούς της γηπεδούχου.

Με συνέπεια ορισμένοι από αυτούς να εισβάλουν στον αγωνιστικό χώρο και να ακολουθήσουν συμπλοκές, ακόμα και μεταξύ ποδοσφαιριστών. Οι οποίες, συνεχίστηκαν και στ’ αποδυτήρια. Ο διαιτητής Ρούτσης (Κορίνθου) διέκοψε οριστικά τον αγώνα, η τύχη του οποίου θα καθοριστεί στο γραφείο του αθλητικού δικαστή.

Παναχαϊκή: «Εγκληματική δράση, άνανδρη επίθεση, αυτή η παρέα θα απομακρυνθεί»