Δύσκολο έργο ο Ολυμπιακός

Τον αγώνα ρεβάνς για την φάση των  «16» του Challenge Cup, δίνει η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού που υποδέχεται απόψε (27/11,18:00,COSMOTE Sport 6 HD) στο Ρέντη τη Βολερό.

Ο στόχος για τις «ερυθρόλευκες» είναι η ανατροπή της ήττας με 3-0 στο πρώτο ματς.  Για να συμβεί αυτό ο Ολυμπιακός χρειάζεται 4 νικηφόρα σετ, νίκη δηλαδή με 3-0 ή 3-1 και επικράτηση στο χρυσό σετ.

Την αποστολή του Ολυμπιακού αποτελούν οι: Κατερίνα Γιώτα, Αλίκη Κωνσαντινίδου, Μαρία Νομικού, Άλισον Μέιφιλντ, Ασημίνα Νικολογιάννη, Τζίνα Λαμπρούση, Έλενα Μιλεντίγεβιτς, Κωνσταντίνα Βλαχάκη, Λαμπρινή Κωνσταντινίδου, Ειρήνη Κοκκινάκη, Στέλλα Χριστοδούλου, Σάσκια Χίπε, Κατερίνα Ζακχαίου, Λάουρα Έμοντς.