Έχασε το τρένο του Champions League η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Αυτοκτόνησε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι «κόκκινοι διάβολοι» έχασαν ένα… τσουβάλι ευκαιρίες απέναντι στην ουραγό Χάντερσφιλντ ισοφαρίστηκαν από τον Μπενζά (1-1) και έχασαν και επίσημα το «τρένο» του Champions League.

Η αναμέτρηση άρχισε με τον καλύτερο τρόπο για την Γιουνάιτεντ καθώς ο Μακ Τόμινεϊ, άνοιξε το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή. Στη συνέχεια η ομάδα του Σόλσκιερ είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Πογκμπά λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι «κόκκινοι διάβολοι» ισοφαρίστηκαν από τον Μπενζά στο 60΄ μετά από πολύ κακή αντίδραση του Σο. Στη συνέχεια η ομάδα του Σόλσκιερ προσπάθησε να πάρει ξανά το προβάδισμα.

Στο 71′ ο Φιλ Τζόουνς από εξαιρετική θέση δεν κατάφερε να κάνει το 2-1, όπως και ο Πολ Πογκμπά στο 89΄ είδε δεύτερη φορά τη μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων.

Αν ο Ντε Χέα δεν έλεγε «όχι» σε μεγάλη ευκαιρία του Γκραντ στο 90′ η Γιουνάιτεντ θα γνώριζε την ήττα από την υποβιβασμένη Χάντερσφιλντ. Έτσι οι «κόκκινοι διάβολοι» έχασαν οριστικά το… τρένο του Champions League.