Έμεινε το γκολ του Γκαλέτι το πιο γρήγορο που δέχθηκε η Ρεάλ

Η Μπριζ άνοιξε το σκορ στο ένατο λεπτό του ματς της Μαδρίτης με την Ρεάλ κι αυτό ήταν το δεύτερο πιο γρήγορο γκολ που δέχθηκε η Ισπανική ομάδα σε ομίλους Champions League με πρώτο εκείνο του Γκαλέτι με τη φανέλα του Ολυμιακού το 2007.

Η Μπριζ προηγήθηκε με 2-0 στη Μαδρίτη, αλλά η Ρεάλ ισοφάρισε (2-2) και περιόρισε τη ζημία. Ο Ντενίς άνοιξε το σκορ στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου μόλις εννιά λεπτά μετά από την έναρξη του ματς.

Αυτό ήταν το δεύτερο πιο γρήγορο γκολ που δέχθηκαν οι μερένγκες σε φάση ομίλων Champions League. Το πιο γρήγορο ήταν στο έβδομο λεπτό από τον Ολυμπιακό. Ο Λουσιάνο Γκαλέτι είχε ανοίξει το σκορ για τους ερυθρόλευκους, αν και δεν απέφυγαν την ήττα με 3-2.