Εντυπωσιακή η ΑΕΚ Β΄ 3-0 την Προοδευτική του Νικοπολίδη

Εντυπωσιακή η ΑΕΚ Β’ «χάλασε» το ντεμπούτο του Αντώνη Νικοπολίδη στον πάγκο της Προοδευτικής επικρατώντας 3-0 της ομάδας του Κορυδαλλού στο «Σεραφείδιο» για την 6η αγωνιστική της Super League 2.
Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου, ανέβηκε στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με οκτώ βαθμούς, αφήνοντας την Προοδευτική στη 12η αλλά με έναν αγώνα λιγότερο.
Στο αγωνιστικό κομμάτι η «Ένωση» μπήκε στο ματς με διάθεση να προηγηθεί νωρίς και κατάφερε μόλις στο 4′ να χάσει την πρώτη μεγάλη της ευκαιρία με τον Κορομηλά να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής και τον Καραργύρη να λέει εντυπωσιακά «όχι» διώχνοντας σε κόρνερ.
Από το σημείο εκείνο και μετά ο ρυθμός έπεσε και το 0-0 έμεινε ως το τέλος του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που είχαν την περισσότερη ώρα την κατοχή της μπάλας μετουσιώνοντας την υπεροχή τους σε προβάδισμα στο 52ο λεπτό. Ανάπτυξη από τα αριστερά με τον Κορομηλά που γύρισε την μπάλα στην περιοχή και ο Πάβλας στην προσπάθεια του να διώξει νίκησε άθελα του τον τερματοφύλακα της Προοδευτικής με ένα απίστευτο αυτογκόλ για το 1-0.
Η ΑΕΚ Β’ συνέχισε να πιέζει καταφέρνοντας να διπλασιάσει τα τέρματα της στο 67′ με όμορφη κεφαλιά του Ντάικο απλοποιώντας το έργο της.
Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε λίγο πριν το τέλος ο Σπύρος Σκόνδρας με καταπληκτικό γκολ γράφοντας το 3-0 και «σφραγίζοντας» τη δεύτερη νίκη της ΑΕΚ Β’ στη φετινή Super League 2.