Εντυπωσιακός ο ΠΑΟΚ 4-1 την Ασντόντ από το Ισραήλ

Εντυπωσιακός ο ΠΑΟΚ επικράτησε με το εμφατικό 4-1 της Ασντόντ από το Ισραήλ στο πρώτο του φιλικό επί κυπριακού εδάφους.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου δοκίμασε πρόσωπα και πράγματα, δίνοντας χρόνο στους περισσότερους ποδοσφαιριστές του.

Ο ΠΑΟΚ ήλεγχε από την αρχή το παιχνίδι, με τον Φελίπε Σοάρες μόλις στο 11ο λεπτό να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του. Λίγο αργότερα και μόλις στο 27’ ο Μπίσεσβαρ έκανε δύο τα τέρματα για τον «δικέφαλο του βορρά», με τους Ισραηλινούς να μειώνουν δύο λεπτά αργότερα με τον Μπριόν. Παρόλα αυτά, η αντίδραση του ΠΑΟΚ ήρθε άμεσα με τον Μπράντον Τόμας να βρίσκει δίχτυα στο 34ο λεπτό, διαμορφώνοντας το 3-1 του ημιχρόνου.

Ο Λουτσέσκου δοκίμασε αρκετά πράγματα και ο ρυθμός έπεσε αισθητά, με τον Κωνσταντέλια να βάζει και αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1 στο 79ο λεπτό.