Έπιασε τη δεύτερη θέση το Αιγάλεω στη Super League 2

Το Αιγάλεω επικράτησε 1-0 της Ιεράπετρας στην Κρήτη και βρίσκεται ισόβαθμο με Καλαμάτα και Καλλιθέα αλλά και στο -4 από την κορυφή. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης ήρθε στο 47ο λεπτό με πέναλτι του Αρναρέλλη, με το Αιγάλεω στη συνέχεια να διαχειρίζεται το προβάδισμά του και να κρατάει τη νίκη ως το φινάλε.

Το αήττητο σερί τριών αγωνιστικών του Λεβαδειακού «έσπασαν» τα Χανιά, επικρατώντας με 3-1 και δεν επέτρεψαν στους Βοιωτούς να αυξήσουν εκ νέου τη διαφορά από τους διώκτες τους στους επτά βαθμούς. Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, οι Κρητικοί μπήκαν δυνατά στο δεύτερο μέρος και με δύο γκολ του Μπαΐροβιτς σε ισάριθμα λεπτά (55’, 56’) πήραν προβάδισμα με 2-0. Ο Νίλι στο 74’ μείωσε για τον Λεβαδειακό, αλλά ο Βασιλόγιαννης στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για τη Ζάκυνθο που επικράτησε 1-0 του Ηροδότου χάρη σε τέρμα του Κούνια, στο… νησιώτικο ντέρμπι ο Διαγόρας λύγισε τη Ρόδο με 1-0, ενώ ο Εργοτέλης επικράτησε 2-1 της Κηφισιάς.