Επιστροφή στις νίκες για την Τράμπζονσπορ των Μπακασέτα-Σιώπη

Η Τράμπζονσπορ επικράτησε 2-0 της Αντάλιασπορ εντός έδρας, επιστρέφοντας έτσι στα θετικά αποτελέσματα και ανεβαίνοντας έτσι στην 5η θέση της βαθμολογίας της Super Lig – με ένα ματς περισσότερο.

Το σκορ για την ομάδα των –βασικών- Τάσου Μπακασέτα και Μανώλη Σιώπη άνοιξε στο 34’ ο Τρεζεγκέ με δυνατό σουτ μετά από κακή αντίδραση του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων σε μπαλιά του Έλληνα μεσοεπιθετικού, ενώ ο Ουνουβάρ διαμόρφωσε το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις με κοντινή προσπάθεια μετά από δοκάρι σε απομάκρυνση αμυντικού.

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και στο +7 από τη 2η θέση βρίσκεται η Γαλατάσαραϊ, που επικράτησε δύσκολα, 3-2, της Ουμρανίγεσπορ εντός έδρας χάρη σε γκολ του Ικάρντι στο 83ο λεπτό.