Έσπασαν καρδιές στη Super League 2 με… συνωστισμό στην κορυφή

Με γκολ στο 92′ τα Χανιά νίκησαν (0-1) τον Εργοτέλη, η Ξάνθη πήρε με το ίδιο σκορ (1-0) το ντέρμπι με τον Λεβαδειακό και πλέον γίνεται χαμός στην κορυφή του πρωταθλήματος της Super League 2 μετά τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής!

Κερδισμένος από τα σημερινά αποτελέσματα βγαίνει ο Ιωνικός, που συγκατοικεί, πλέον, με τον Εργοτέλη στην κορυφή με 28 βαθμούς, ο Λεβαδειακός έμεινε στους 27 και ο Διαγόρας στους 26, όσους έχει, δηλαδή, πλέον και η Ξάνθη! Πέντε ομάδες σε απόσταση… δίποντου!

Στο ντέρμπι της Κρήτης, ο Εργοτέλης, με βάση τη φόρμα και την εικόνα του, ήταν το φαβορί απέναντι στα Χανιά, το γκολ, ωστόσο, δεν ερχόταν και οι φιλοξενούμενοι, με τον Δημητριάδη στο 92′, «χτύπησαν» και πήραν ένα τεράστιο «διπλό»! Ο σκόρερ αποβλήθηκε ένα λεπτό αργότερα, η ομάδα του, όμως, άντεξε και έφυγε από το Ηράκλειο με τη νίκη.
Στα Πηγάδια δε, η Ξάνθη ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι της αγωνιστικής, καθώς επικράτησε 1-0 του Λεβαδειακού, δείχνοντας πως με τον Μπάμπη Τεννέ απέκτησε ταυτότητα και χημεία εντός γηπέδου. Σκόρερ του «χρυσού» τέρματος για την ομάδα της Θράκης, ο Έμπερτ, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Η Δόξα Δράμας πήρε νίκη-ανάσα με 1-0 επί των Τρικάλων, ενώ στο 0-0 έμειναν στην Άρτα Καραϊσκάκης και Παναχαϊκή.