Εθνική Ελπίδων: Μιας πεντάρας νιάτα…(video)

Καλώς τα παιδιά….5-0!

Η Εθνική Ελπίδων του Γιάννη Γκούμα γνώρισε την απόλυτη συντριβή στην Κροατία από το αντίστοιχο συγκρότημα.Μπορεί ο Ιγκόρ Μπίσκαν να μην καθόταν στον πάγκο (λόγω κορωνοϊού) , αλλά θα πρέπει να έστειλε κάποιο μύνημα στον αντικαταστάτη του, τον Τόμισλαβ Ρουκάβινα (προπονητή της Κ 17) που τον αντικατέστησε για να…φρενάρουν οι Κροάτες στο δεύτερο μέρος και να σταματήσει να γράφει το κοντέρ.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα δεν βγήκε  καν στο γήπεδο. Είναι χαρακτηριστικό ότι μόλις στο 25ο λεπτό η Εθνική έχανε …4-0 από την αντίπαλό της.

Για 25 λεπτά οι Έλληνες διεθνείς δεν …ακούμπησαν την μπάλα. Έτρωγαν γκολ σε κάθε επίθεση των Κροατών. Ένα στο 1ο λεπτό. Άλλο ένα στο 4ο λεπτό. Κι άλλο στο 14ο λεπτό.

Και να ταν μόνο τα γκολ; Σε κάθε επίθεση το συγκρότημα του Μπίσκαν έχανε ανεπανάληπτα τετ α τετ μπροστά στην ελληνική εστία και είναι θαύμα που το σκορ έμεινε στο 5-0 όπως διαμορφώθηκε στο 53ο λεπτό.

Για την ιστορία την σύνθεση της Εθνικής μαζί με τις αλλαγές αποτέλεσαν οι : Στεργιάκης, Νάτσος, Κατράνης, Νικολάου (78΄ Αντζουλάς), Διαμαντής, Βρουσάι, Αλεξανδρόπουλος (29΄ Τσιγγάρας), Μπαλογιάννης (71΄ Μπότος), Νταβιώτης (46΄ Καμπετσής), Λιάβας, Εμμανουηλίδης (71΄ Χριστόπουλος).