Έτσι αλλοιώνεται το πρωτάθλημα στην Τούμπα…

SPORTS ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑ

Όπως και στο προηγούμενο ντέρμπι που έγινε στην Τούμπα μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Άρη, έτσι και στο παιχνίδι της περασμένης Κυριακής μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Παναθηναϊκού, ο διαιτητής δεν θα σφύριζε τη λήξη… αν δεν ισοφάριζε ο ΠΑΟΚ.

Και τα δύο ματς έσπασαν… κάθε ρεκόρ καθυστερήσεων μόνο και μόνο για να μη χάσει ο ΠΑΟΚ το… αήττητο.

Με τον Άρη ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο…99΄, ενώ με τον Παναθηναϊκό έγινε ακριβώς το ίδιο σκηνικό με τον ΠΑΟΚ να ισοφαρίζει στο…101΄.

Η δικαιολογία των διαιτητών (και στις δύο περιπτώσεις) ήταν οι καθυστερήσεις που προέκυψαν στις καθυστερήσεις, αλλά η ουσία δεν αλλάζει. Ο ΠΑΟΚ κέρδισε δύο βαθμούς από τις ισάριθμες ισοπαλίες που έφερε με Άρη και ΠΑΟΚ, δηλαδή σήμερα θα έπρεπε να ήταν στο -4 από τον Ολυμπιακό και όχι στο -2.

Μόνο στην Ελλάδα και μόνο στην… Τούμπα πάντως τα ματς κρατάνε τόσο πολύ!!

Διότι μεσοβδόμαδα, στο παιχνίδι της Τσέλσι με τον Άγιαξ για το Champions League (που ήρθε 4-4), παρ’ ότι μπήκαν 4 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, βγήκαν 2 κόκκινες κάρτες και έγιναν 6 αλλαγές, ο πρόσθετος χρόνος των καθυστερήσεων μετά το τέλος του αγώνα ήταν μόλις… 4 λεπτά!