Euroleague: Η εκδίκηση του Τζέιμς από τον Ιτούδη

Με τη Μονακό να «ισοπεδώνει» στο δεύτερο ημίχρονο την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, πανηγυρίζοντας τη δεύτερη διαδοχική νίκη της, και τη Ζαλγκίρις Κάουνας να πληρώνει τα… σπασμένα από την ήττα της Αναντολού Εφές στο ΟΑΚΑ, ολοκληρώθηκε η 7η αγωνιστική στη Euroleague.

Στο Πριγκιπάτο, η γαλλική ομάδα επέστρεψε από το -18 (7-25 στο 8΄) και ανεβάζοντας στροφές στην άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο έφτασε με σχετική άνεση στο τελικό 97-80 επί της ΤΣΣΚΑ Μόσχας, βελτιώνοντας σε 4-3 το ρεκόρ της και υποχρεώνοντας την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη στην τρίτη ήττα της.

Στο 2-5 έπεσε σήμερα ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ μετά από την εντός έδρας ήττα από την Βιλερμπάν (70-84) για την 7η αγωνιστική της EuroLeague. Στο 5-2 οι Γάλλοι του πληθωρικού Κώστα Αντετοκούνμπο, που εντυπωσιάζουν, κάνουν και rotation (άφησαν εκτός αγώνα τον θηριώδη Γιουσούφα Φαλ) και προσφέρουν κάτι πραγματικά πρωτοποριακό στη διοργάνωση.