Euroleague: Ο Τζέιμς έκλεισε το στόμα του Ιτούδη

Μια ομάδα μόνος του ήταν ο Τζέιμς στο παιχνίδι της ΤΣΣΚΑ Μόσχας με την Ρεάλ Μαδρίτης, την οποία οι Ρώσοι κέρδισαν στo τέλος με τρίποντο του Αμερικανού 74-73.

«Η Ρεάλ ξεκίνησε το παιχνίδι με περισσότερη ενέργεια, εμείς κινούμασταν νωθρά και χάναμε τη μπάλα χωρίς λόγο. Κάναμε επτά τέτοια λάθη στο πρώτο ημίχρονο.

Αλλά ήμασταν καλύτεροι στις μονομαχίες που μαζί με το εκπληκτικό βράδυ της Τζέιμς, μας οδήγησαν στη νίκη. Πρέπει να δώσουμε το credit και στον Χάκετ και τον Κλάιμπερν, που μετά το άστοχο σουτ του Μάικ, άρπαξαν τη μπάλα και του έδωσαν τη δεύτερη ευκαιρία.

Στο δεύτερο ημίχρονο, προσθέσαμε ενέργεια στην άμυνα. Με τέτοια άμυνα στο πρώτο ημίχρονο, ήμασταν τυχεροί που χάναμε μόνο με τρεις πόντους στην ανάπαυλα

Όσο για τον Τζέιμς, μπορεί να παίξει ακόμα καλύτερα και χωρίς αυτόν, παίξαμε εξαιρετικά στην τρίτη περίοδο».».