Έχασε την ευκαιρία ο ΠΑΣ, 1-1 με τον Ατρόμητο

Ισόπαλοι 1-1 ήρθαν στους «Ζωσιμάδες» ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητος, στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 3ης αγωνιστικής των play offs της Super League. Με το αποτέλεσμα αυτό οι Ηπειρώτες έχασαν τη μεγάλη ευκαιρία να απομακρυνθούν περαιτέρω από τον Αστέρα, ενώ οι Περιστεριώτες «έπιασαν» στους 4 πόντους τον ΠΑΟΚ, που αγωνίζεται σε λίγο στην Τρίπολη.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ από πολύ νωρίς και συγκεκριμένα στο 3ο λεπτό με κοντινή προβολή του Θανάση Καραγκούνη, μετά από παράλληλο γύρισμα του Νάστου. Παρά τον απόλυτο αιφνιδιασμό οι παίκτες του Γιάννη Χριστόπουλου αφυπνίστηκαν γρήγορα, πήραν τον έλεγχο και κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα με δυνατό σουτ του Τσουκαλά στο 34’, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντε Βινσέντι.

Οι Ηπειρώτες ολοκλήρωσαν το πρώτο μέρος με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Κεϊτά με απευθείας κόκκινη για αντιαθλητικό φάουλ στον Δημούτσο, αλλά γρήγορα οι αριθμητικές ισορροπίες αποκαταστάθηκαν, αφού στο 56’ ο Ουντότζι αντίκρισε φια δεύτερη φορά την κίτρινη κάρτα, για «θέατρο». Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό δεκάλεπτο στο δεύτερο μέρος, αλλά δεν κατόρθωσαν να σκοράρουν, με αποτέλεσμα το 1-1 να μείνει μέχρι τέλους.