Εύκολα ο Απόλλων Σμύρνης 3-0 τον Απόλλωνα Λάρισας στην Ριζούπολη

O Aπόλλων Σμύρνης επικράτησε με άνεση 3-0 του Απόλλωνα Λάρισας και βρίσκεται μόνος στην 2η θέση με +4 από τα Χανιά. Το σκορ για την «Ελαφρά Ταξιαρχία» άνοιξε ο Μαρκόφσκι στο 7ο λεπτό από σέντρα του Χουχούμη, ενώ ο Άντονι Φατιόν στο 34’ έκανε το 2-0 με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπεντινέλι. Το σκορ για τους γηπεδούχους έκλεισε ο Πατράλης στο 73ο λεπτό με πλασέ, με τον Φατιόν ν’ αποβάλλεται στο φινάλε του ματς με 2η κίτρινη.

Δραματικό ήταν το φινάλε στην ισοπαλία ανάμεσα σε Εργοτέλη και Δόξα Δράμας (2-2) στο Ηράκλειο. Ο Εργοτέλης κρατούσε στα πόδια του την ευκαιρία να μπει στην πρώτη εξάδα, αφού προηγήθηκε 1-0 με εκτέλεση φάουλ του Μπουρσέλη στο 22ο λεπτό, ωστόσο ο Ρόβας με ένα εντυπωσιακό μακρινό δεξί σουτ νίκησε τον Κατσιμήτρο και έκανε το 1-1 στο 29ο. Στην επανάληψη σε ένα ανοικτό και μοιρασμένο ματς με ευκαιρίες, οι Κρητικοί ανέκτησαν το προβάδισμα με 2-1, με ένα γκολ του Μπούση στο 83’, αλλά ο Ρόβας στο 90ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-2, στερώντας την ευκαιρία από τον Εργοτέλη να μπει στην πρώτη εξάδα.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Προβυδάκης, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Μπούσης, Κατσούρι, Μπουρσέλης, Μπουτσάκης (76′ Μανουσάκης), Ατέφ (54′ Ροβίθης), Ραμέζ (58′ Μπαράτα), Έφορντ.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Βασιλακάκης): Μένκα, Σιώπης, Μαρκοπουλιώτης (87′ Περέγιο), Κουκόλης, Παπαργυρίου, Παρασκευάς (69′ Παπαϊωάννου), Χάμοντ, Κρητικός, Κόντος (80′ Πινδώνης), Ρόβας, Σαμπανίδης.