Φαν΄ τ Σιπ: «Η ομάδα αυτή θα έχει λαμπρό μέλλον»

Για το μέλλον του στην εθνική μίλησε ο Τζον Φαν΄  τ Σιπ, λέγοντας πως συζητήσεις θα υπάρξουν όταν ολοκληρωθούν οι αγώνες της Ελλάδας.

Αναλυτικά όσα είπε ο Τζον Φαν΄  τ Σιπ:

«Πρέπει να είμαστε ρεαλιστές. Η Ισπανία είναι από τις καλύτερες ομάδες. Υποφέραμε στο πρώτο ημίχρονο από αυτούς. Ίσως υπήρχε και φάουλ στο πέναλτι που κέρδισαν. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε καλύτερη ενέργεια. Όταν είναι στο 1-0 το σκορ μπορείς να έχεις ευκαιρίες να σκοράρεις και να πάρεις κάτι, αλλά δεν τα καταφέραμε. Η Ισπανία άξιζε τη νίκη και κοιτάμε το επόμενο ματς με το Κόσοβο.

Πάντα υπάρχουν πράγματα που πρέπει να βελτιώνουμε. Υπάρχουν πολλοί νέοι παίκτες. Είχαμε και πολλούς τραυματισμούς, ωστόσο ήρθαν νέα παιδιά, όπως ο Γούτας που τα πήγε πολύ καλά, ενώ τα πηγαίνει καλά και στην Τουρκία. Η ομάδα αυτή θα έχει λαμπρό μέλλον.

Τα ολλανδικά ρεπορτάζ δεν αναφέρουν κάτι διαφορετικό από αυτά που λέμε εδώ. Δεν έχει υπογραφεί κάτι. Βλέπω πρώτα τα παιχνίδια και μετά τα ματς θα γίνουν οι συζητήσεις.»