Φιλική νίκη 1-0 του Πανιώνιου επί του Αστέρα Τρίπολης

Φιλική νίκη 1-0 πέτυχε ο Πανιώνιος επί του Αστέρα Τρίπολης σήμερα στη Νέα Σμύρνη.

Το πρώτο μέρος της αναμέτρησης ήταν εξαιρετικά νωθρό καθώς η ζέστη που επικρατούσε στο γήπεδο δυσκόλευε τις κινήσεις των αντιπάλων των δύο ομάδων. Μάλιστα, στο πρώτο ημίχρονο υπήρξε μόλις μια καλή φάση και συγκεκριμένα υπέρ του Αστέρα που λίγο έλειψε να πάρει προβάδισμα με αυτογκόλ του Ευαγγέλου.

Στην επανάληψη, ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος και αφού έχασε μια μεγάλη ευκαιρία στο 55′ με τον Τσιλούλη, άνοιξε το σκορ στο 61′ με τον Άρτσε, ο οποίος βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Παπαδόπουλο και πλάσαρε εύστοχα.

Στο 72′ ο Πανιώνιος είχε δοκάρι έπειτα σέντρα-σουτ του Σαραμαντά και αυτή ήταν η τελευταία μεγάλη φάση της αναμέτρησης.

Πανιώνιος: Μαλέρμπ, Κούρντι, Σαραμαντάς, Ντομίγκεζ, Ευαγγέλου (79′ Σταυρόπουλος), Κόρμπος, Μανιάτης (67′ Μιλόγεβιτς), Αρτσε, Καμαρά, Τσιλούλης, Δόμτσιος

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Κώστιρας, Κυριακόπουλος, Πασαλίδης (79′ Σουάρεζ), Ματρικάρντι (65′ Αντζουλάς), Βαλιέντε, Μπόρχα Φρνάντεθ, Τζίμας (13′ λ.τ. Μπελόκ), Καπίγια, Κρέσπι (65′ Βλάχος), Δουβίκας (79′ Ανχελ).