Φιλική συντριβή 4-0 του Απόλλωνα Σμύρνης απ’ τον Αστέρα Τρίπολης

Σαρωτικός ο Αστέρας Τρίπολης στο δεύτερο φιλικό του αγώνα, συνέτριψε 4-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς μπήκε δυνατά στο ματς, είχε καλές φάσεις, πίεζε και όλη αυτή η προσπάθεια μετουσιώθηκε σε γκολ στο 15’ με τον Ρετζίς να ανοίγει το σκορ με σουτ στην κίνηση. Στο 30ο λεπτό ο Ριέρα έκανε το 2-0 ύστερα από ασίστ του Ρετζίς, δίνοντας προβάδισμα στους Αρκάδες για το πρώτο ημίχρονο κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης, που είχε τη μοναδική καλή του ευκαιρία στο 44′ με τον Παμλίδη.

Και στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού με τον Μπαράλες στο 49’ μετά από εκτέλεση κόρνερ να σημειώνει το 3-0.

Ο Σονί, το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Αστέρα Τρίπολης, σκόραρε το πρώτο του γκολ με τους Αρκάδες στο 71ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0 κόντρα στην «Ελαφρά Ταξιαρχία».