Φιλικό 1-0 του ΠΑΟΚ επί του Παναθηναϊκού στο «Ελ Πάσο»

Παρότι έπαιζαν με αρκετές ελλείψεις ο Παναθηναϊκός και ο ΠΑΟΚ είχαν ρυθμό στο παιχνίδι τους για τα δεδομένα της εποχής, με τους φιλοξενο΄ύμενους να φεύγουν νικητές (0-1) χάρη σε ένα γκολ του Τσούμπα Άκπομ.

O Παναθηναϊκός ξεκίνησε πιο δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά είδε τους Σαβιέρ και Μακέντα να αστοχούν μπροστά από τον Ζίβκοβιτς, όμως σταδιακά ο ΠΑΟΚ πήρε τα ηνία του αγώνα, έκανε τελικές και τελικά πήρε τη νίκη με ένα γκολ λίγο πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου μετά απο σουτ του Λύρατζη και ασταθή απόκρουση του Χριστογεώργου που εκμεταλλεύτηκε ο Άκπομ (41΄) από κοντά.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι προπονητές έκαναν πολλές αλλαγές για να δώσουν χρόνο συμμετοχής σε παίκτες και φυσικά δεν μπορεί να γίνει καμία κριτική.

Παναθηναϊκος: Χριστογεώργος, Βέλεθ (Καραγιάννης 71′), Σαβιέρ (Χατζηγιοβάνης 79), Αγιούμπ, Λόπες, Μακέντα, Σάντσες (Σαμαράς 83′), Σερπέζης, Μαυρομμάτης, Πούγγουρας, Τζαβίδας (Αθανασόπουλος 60′).

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς (Ρέι 60′), Μιχόγεβιτς (Παναγιώτου 72′), Βαρέλα (Κουλιεράκης 60′), Κρέσπο, Λύρατζης, Σβαμπ (Νινούα 46′), Εσίτι, Μπίσεσβαρ (Βρακάς 71′), Ζαμπά (Γιαξής 89′), Ακπόμ (Ταχάτος 60′), Σφιντέρσκι (Κούτσιας 60′)
Διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης