Football League: Σοκ για τον Άρη στη Ριζούπολη!

Ο Άρης έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να κάνει άλμα ανόδου προς τη Super League, καθώς προηγήθηκε 0-2 μέσα στη Ριζούπολη επί του Απόλλωνα, αλλά δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις από την «ελαφρά ταξιαρχία» που διατήρησε έτσι το αήττητο στο πρωτάθλημα!

Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου άνοιξε το σκορ στο 14’ μετά από ασίστ του Παυλίδη και πλασέ του Ίλιτς, ενώ στο 32’ ο Ντούνης με ωραία εφόρμηση και σουτ έκανε το 0-2. Ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος, όμως,  κουβαλόντας ήδη μία κίτρινη κάρτα, διαμαρτυρήθηκε άκομψα στο διαιτητή στο 47’, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες για όλο το δεύτερο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική υπεροχή, μείωσαν στο 54’ με τον Αλμπάνη και «τσίμπησαν» το βαθμό στις καθυστερήσεις με τον Ντάσιο.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η βαθμολογία στην κορυφή της Football League έχει ως εξής:

1. Απόλλωνας 37           (σε 15 ματς)
  2. Λαμία 34           (σε 14 ματς)
  3. Άρης 30           (σε 14 ματς)
  4. Αγροτικός Αστ. 28           (σε 14 ματς)

Την επόμενη αγωνιστική παίζουν στον Εύοσμο Αγροτικός Αστέρας – Άρης σε ματς που θα κρίνει πολλά