Φοβερή η Λίβερπουλ 2-0 την Ίντερ στο Μιλάνο, αλλά ο Κλοπ ξέχασε τον Τσιμίκα τελευταία (video)

Η Λίβερπουλ επικράτησε 2-0 της Ίντερ στο «Σαν Σίρο» χάρη σε γκολ των Φιρμίνο (75′) και Σαλάχ (83′) και έκανε αποφασιστικό βήμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Champions League.

Με τον Κώστα Τσιμίκα να μένει στον πάγκο, οι Reds έχασαν αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, η Ίντερ ήταν ανώτερη στο ξεκίνημα του δευτέρου 45λέπτου, ωστόσο η Λίβερπουλ ήταν κυνική στα τελευταία λεπτά και με γκολ των Φιρμίνο (75′) και Σαλάχ (83′) πήρε σπουδαία νίκη στο Μιλάνο, έχοντας τεράστιο προβάδισμα για την πρόκριση ενόψει της ρεβάνς στο Άνφιλντ (8/3).

Ωστόσο, εκείνο που ενδιαφέρει είναι ότι από την στιγμή που επέστρεψε ο Ρόμπερτσον, ο Κώστας Τσιμίκας κάθεται μονίμως στον πάγκο. Είναι αλήθεια ότι είναι καλύτερος του Τσιμίκα, αλλά ο Κλοπ που εκθείαζε τον Έλληνα άσο, φαίνεται πως τον ξέχασε τελευταία.