Γαλλία-Πολωνία U18: Οι “πετεινοί” έφαγαν 4 κόκκινες και το ματς έληξε πριν την ώρα του

Η τελευταία αναμέτρηση του τουρνουά U-18 στη Λιμόζ, μεταξύ της Γαλλίας και της Πολωνίας, στιγματίστηκε από τις κόκκινες που μοιράστηκαν και οδήγησαν σε πρόωρη λήξη του αγώνα. Οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες 2-2, με το σκορ να ευνοεί τη Γαλλία, καθώς θα κατακτούσε το τουρνουά, αλλά η συνέχεια ήταν ανατρεπτική…

Ο Ιλες Χούσνι των «πετεινών» ήταν ο πρώτος που αντίκρισε κόκκινη κάρτα στο 55ο λεπτο, πριν αποβληθεί και ο συμπαίκτης του Ζανέλ Μπελοσιάν έξι λεπτά αργότερα.

Η Πολωνία προηγήθηκε με 3-2 στο 70ο λεπτό και δύο λεπτά αργότερα ο Γάλλος Γιόνι Γκόμις πήρε τον δρόμο προς τα αποδυτήρια με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο Νταρνέλ Μπιλέ «κοκκίνισε» και αυτός μετά από ένα επικίνδυνο τάκλιν και… κεφαλιά στο πρόσωπο αντιπάλου στο 77΄, εξέλιξη που υποχρέωσε τον διαιτητή να τερματίσει πρόωρα την αναμέτρηση.