Γιοβάνοβιτς: Ο ΠΑΣ δεν είναι Απόλλωνας…

Με την εμφάνισή του κόντρα στον Απόλλωνα, ο Παναθηναϊκός δημιούργησε προσδοκίες.

Ωστόσο, ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς γνωρίζει ότι η διάρκεια και η συνέπεια στα αποτελέσματα είναι αναγκαία για μια ομάδα που θέλει να είναι ανταγωνιστική ή και να κάνει πρωταθλητισμό.

Ο Σέρβος τεχνικός του τριφυλλιού διέγνωσε και αρκετά αγωνιστικά ζητήματα που θα πρέπει να λυθούν στην πορεία.

Η εικόνα στα πρώτα 25-30 λεπτά δεν ήταν καλή, με τον Παναθηναϊκό να αντιμετωπίζει πρόβλημα στην πίεση του Απόλλωνα στο κέντρο, ενώ η άμυνα έδειξε ευάλωτη τόσο στο ξεκίνημα όσο ακόμη και μετά την αποβολή, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν ευκαιρίες και με δέκα παίκτες.

Η προσοχή έχει ήδη στραφεί στο ματς του Σαββάτου (18/9, 20:30) στα Γιάννενα απέναντι στον ΠΑΣ, ο οποίος έκανε εντυπωσιακή πρεμιέρα, νικώντας τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.

Μέσα στη μέρα θα υπάρχουν νεότερα για την κατάσταση του Ζοσέ Μαουρίσιο που αποχώρησε με ενοχλήσεις στο ημίχρονο του αγώνα με τον Απόλλωνα και μάλλον πρόλαβε τη ζημιά.