Γκαρσία: «Ο Μαρτίνς είναι 2,5 χρόνια στον Ολυμπιακό, εγώ 2,5 μήνες στον ΠΑΟΚ»

Ο Πάμπλο Γκαρσία δήλωσε ότι ο ΠΑΟΚ πλήρωσε ακριβά τα λάθη που έκανε η ομάδα του στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα στο “Γ. Καραϊσκάκης”, ενώ στάθηκε στο γεγονός ότι ο Πέδρο Μαρτίνς δουλεύει 2,5 χρόνια στον Ολυμπιακό, ενώ αυτός 2,5 μήνες.

Μετά την ήττα (3-0) από τον Ολυμπιακό στο “Γ. Καραϊσκάκης”, ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Πάμπλο Γκαρσία, αφού πρώτα αποχώρησε από το γήπεδο, μετά από δέκα λεπτά επέστρεψε και δήλωσε στη NOVA:

“Στο πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο το ματς. Μετά το 1-0, είχαμε την ευκαιρία για την ισοφάριση. Πληρώσαμε ακριβά τα λάθη στο δεύτερο ημίχρονο. Δεν είναι ότι έχουμε ψυχολογικό πρόβλημα. Απλά ο αντίπαλος απελευθερώθηκε μετά το γκολ.

Ο προπονητής του Ολυμπιακού βρίσκεται 2,5 χρόνια στον πάγκο, ενώ εμείς 2,5 μήνες κι αυτό δεν το λέω ως δικαιολογία. Είναι η πραγματικότητα. Προσπαθούμε να φτιάξουμε ανταγωνιστική ομάδα, είμαι ικανοποιημένος από τους παίκτες που ήρθαν. Να συνεχίσουμε και να βελτιωνόμαστε”.