Γκέλα για Πόρτο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος (video)

Η Πόρτο γνώρισε απρόσμενη ήττα με 2-1 από τη Ζιλ Βισέντε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Πορτογαλίας.

H υποψήφια αντίπαλος του Ολυμπιακού στα play-off του Champions League δεν κατάφερε να μπει με το… δεξί στην πρεμιέρα της λίγκας. Μετά την εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Κράσνονταρ για τον 3ο προκριματικό γ΄ύρο της κορυφαίας ευρωπαϊκής δοργάνωσης, οι Δράκοι ηττήθηκαν με 2-1 από τη Ζιλ Βισέντε.

Ενώ το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 0-0, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 60′ σε μία κόντρα επίθεση έπειτα από λάθος της Πόρτο στη μεσαία γραμμή. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με πέναλτι του Τέλες στο 73′, αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κράεφ έγραψε το τελικό 2-1 για τη Ζιλ Βισέντε.