Γύρισε στις νίκες ο Βόλος με το 1-0 επί της Λαμίας μετά από ένα μήνα!

Πέρασε σχεδόν ένας μήνας (4 Ιανουαρίου) από την τελευταία νίκη του Βόλου στη Super League, αλλά σήμερα οι νεοφώτιστοι επανήλθαν στις επιτυχίες ύστερα από τέσσερα παιχνίδια νικώντας με 1-0 τη Λαμία για την 22η αγωνιστική της Super League, σε ένα μέτριο ματς στο οποίο το μοναδικό τέρμα σημείωσε ο Μάντζης στο 49′.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν κάκιστο και η μόνη άξια αναφοράς φάση ήταν αυτή στο 16′. Ο διαιτητής Γκορτσίλας έδειξε την κόκκινη κάρτα στον τερματοφύλακα του Βόλου Γκαραβέλη, γιατί θεώρησε ότι έπιασε την μπάλα έξω από την περιοχή. Μετά την χρήση του VAR, όμως, ανακάλεσε την απόφασή του…

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βόλος μπήκε πολύ δυνατά κι αφού προειδοποίησε με τον Ζοάο στο 49′, δευτερόλεπτα αργότερα άνοιξε το σκορ με τον Μάντζη. Από εξαιρετική προσπάθεια του Μουνίθ ο Μάντζης δεν δυσκολεύτηκε από κοντά να κάνει το 1-0.

Βόλος: Γκαραβέλης, Δημόπουλος, Τσίκα, Οικονόμου (75’ Λύρατζης), Ντεντάκης, Τσοκάνης, Ζοάο (84’ Γέντρισεκ), Φεράρι, Γκουαροτσένα, Μουνίθ, Μάντζης (75’ Τόρες).

Λαμία: Κάχριμαν, Ασίγκμπα, Βύντρα, Αντέτζο, Σκόνδρας (64’ Βασιλόγιαννης), Δημούτσος, Νιάσε (80’ Βιγιάλμπα), Βάντερσον, Καραμάνος, Ρόμανιτς (74’ Τιρόνε), Μπιανκόνι.