H Κηφισιά επέστρεψε στις νίκες 3-0 τη Ζάκυνθο

Στις νίκες έπειτα από έναν μήνα επέστρεψε η Κηφισιά, η οποία επικράτησε 3-0 της Ζακύνθου σε εξ αναβολής ματς για την 7η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου της Super League 2.

Η ομάδα των βορείων προαστίων μπήκε καλύτερα στο ματς στο πρώτο μέρος. Ωστόσο οι νησιώτες είχαν καταφέρει να μπλοκάρουν τα επιθετικά ατού των γηπεδούχων.

Παρά τις όποιες προσπάθειες των παικτών της Κηφισιά, το στείρο 0-0 διατηρήθηκε ως είχε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Κηφισιά ανέβασε την απόδοση της και στο 63΄ κατάφερε να λύσει τον γόρδιο δεσμό και να προηγηθεί στο σκορ, χάρη σε τέρμα του Τετέι. Έπειτα από την εξέλιξη αυτή, η Κηφισιά ενέτεινε την πίεση της προκειμένου να φτάσει σε ακόμα ένα γκολ, με το οποίο έπαιρνε προβάδισμα ασφαλείας στο σκορ.

Αυτό ήρθε στο 76΄ με τον Τετέι, με το δεύτερο του προσωπικό γκολ, να κάνει το 2-0 . Από το σημείο εκείνο και μετά η Κηφισιά συνέχισε να πιέζει με στόχο το 3-0, με το οποίο θα «κλείδωνε» για τα καλά την υπόθεση νίκη. Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ντοριβάλ για να κάνει το 3-0, που ήταν και το τελικό σκορ του ματς.