H μυθική ανατροπή της Λίβερπουλ (video)

Μέχρι το 87′ η Λίβερπουλ κυνηγούσε την Αστον Βίλα και στο 94′ έκανε την μυθική ανατροπή (1-2), παρέμεινε στο +6 από τη Σίτι.

Το γκολ του Τρεζεγκέ στο 21ο λεπτό μετά από την ολιγωρία της «κόκκινης» άμυνας, έφερε τα πάνω κάτω γιατην ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ. Οι «κόκκινοι», όμως,κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα στο 87΄ με την καρφωτή κεφαλιά του καλύτερού της παίκτη, Ρόμπερτσον. Και είδαν στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων τον Μανέ να έρχεται ως απο μηχανής Θεός και να σκοράρει, επίσης, με κεφαλιά για το 2-1…

Η Λίβερπουλ πλέον υποδέχεται την άλλη εβδομάδα την Μάντσεστερ Σίτι, που κέρδισε επίσης με ανατροπή της Σαουθάμπτον, στο +6.