H Σλόβαν πριν την ρεβάνς με τον ΠΑΟΚ 1-1 με τη Ζίλινα

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στα πλέι οφ του Europa League, Σλόβαν, παραχώρησε 1-1 στην Ζίλινα στη Μπρατισλάβα, στο ντέρμπι κορυφής της 6ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Σλοβακίας.

Οι γηπεδούχοι, που όπως και οι φιλοξενούμενοι, μετρούσαν ως τώρα πέντε νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα, προηγήθηκαν στο 37ο λεπτό με γκολ του Ράφαελ Ρατάο και στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά και ευκαιρίες για να διπλασιάσουν τα τέρματά τους.

Η Ζίλινα, βγήκε με αξιώσεις στην επίθεση τα τελευταία λεπτά και στο 80ο λεπτό κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετάτρεψε σε γκολ ο Κάτσερ για το 1-1, που έμελε να είναι και το τελικό σκορ. Έτσι, οι δύο ομάδες έφτασαν στους 16 βαθμούς και παρέμειναν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.