H Τότεναμ «καθάρισε» 4-0 τον Ερυθρό Αστέρα

H Τότεναμ πέρασε από το Βελιγράδι, «καθάρισε» τον Ερυθρό Αστέρα  4-0 και με επτά βαθμούς πλέον έφτασε ακόμα πιο κοντά στην πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης.

Μάλιστα, έδωσε την ευκαιρία στον Ολυμπιακό να παλέψει μέχρι το φινάλε το ευρωπαϊκό του ταξίδι, διεκδικώντας τη θέση που οδηγεί στο Europa League.

Ο Λο Σέλσο στο 34ο λεπτό άνοιξε τον λογαριασμό για τους «σπερς», ενώ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Αστέρας είχε… διπλό δοκάρι, με τον Παφκόφ και τον Λα Πάρα να μην μπορούν να φτάσουν στην ισοφάριση.

Στην επανάληψη ανέλαβε δράση ο Σον. Αρχικά στο 57’ και στη συνέχεια στο 61’ βρήκε δίχτυα και κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα του Ποτσετίνο. To τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 86ο λεπτό ο Έρικσεν.