H Ξάνθη στις καθυστερήσεις έσωσε την παρτίδα 1-0 στην Κέρκυρα

Οι «Ακρίτες»… φλέρταραν με τον πρόωρο αποκλεισμό, αλλά το γκολ του Κασάδο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων τους έδωσε τη νίκη (1-0) μέσα στην Κασσιόπη και πλέον η πρόκριση στη νοκ άουτ φάση του Κυπέλλου είναι στα δικά τους χέρια!

Μοιρασμένο ήταν το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να είχαν κάποιες καλές στιγμές για να πάρουν το προβάδισμα, αλλά το 0-0 να μένει μέχρι τέλος. Στο δεύτερο μέρος, πέρασε ο Κασάδο στην αναμέτρηση, με τους φιλοξενούμενους να γίνονται ακόμη πιο απειλητικοί.

Όλα έδειχναν πως το ματς θα λήξει χωρίς τέρματα, αλλά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του τερματοφύλακα Ζίβκοβιτς από το κέντρο, ο αριστερός μπακ των Ακριτών πήρε την κεφαλιά και παράλληλα έφερε τη… λύτρωση και τη νίκη (0-1).

Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης (σύνδεσμος Πειραιά)

Κέρκυρα (Δημήτρης Σπανός): Αθανασόπουλος, Σανδραβέλης, Σπίνουλας, Θεοδωράκης, Κούρος, Ζορμπάς, Κρητικός, Βίλα, Λινάρδος (75’ Τουράμ), Αποστολίδης (62’ Σιατραβάνης), Κρητικός (82’ Γεωργακόπουλος).

Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Αλμέιδα, Σιλά (52’ Κασάδο), Κίκε, Καμαρά, Μελιόπουλος, Οκάν Σουλεϊμάν (46’ Κοβάσεβιτς), Γέντρισεκ (65’ Μελισσόπουλος), Κάστρο.