Η ΑΕΚ πανηγύρισε στο ντέρμπι «δικεφάλων»

Επικράτησε του ΠΑΟΚ με 23-20, στην πρεμιέρα της Handball Premier ανδρών

Η ΑΕΚ ήταν αυτή που πανηγύρισε στο ντέρμπι «δικεφάλων», για την πρεμιέρα της Handball Premier ανδρών. Οι «κιτρινόμαυροι» επικράτησαν του ΠΑΟΚ, στη Θεσσαλονίκη, με 23-20 και ξεκίνησαν ιδανική την αγωνιστική περίοδο. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο αλλά οι φιλοξενούμενοι βελτιώθηκαν στην επανάληψη και έφτασαν στη νίκη.

ΠΑΟΚ (Παπαβασίλης): Κεσίδης, Παλάσκας 4, Μπαλτατζής, Παπαβασίλης 5, Τσεσμετζίδης 3, Κοκώνης, Γιαννακίδης, Πετρίδης 4, Τσαναξίδης, Ελευθεριάδης, Θ. Κωστακίδης 1, Λοΐζος, Μαστορογιάννης, Γιορανίδης, Κυπραίος 3, Τσέγιοβιτς.

ΑΕΚ (Δημητρούλιας): Αραμπατζής 2, Δομπρής 3, Μωραΐτης, Γεωργιάδης, Χόγκας 2, Νικολαΐδης, Μυλωνάς 1, Χιμένεθ 2, Φλορίδο 3, Γιάκομπσεν 3, Παπαδιονυσίου, Οζμουσούλ, Άρσιτς, Μπουνέτα 5, Γιόσμου, Κεδέρης 2.

Διαιτητές:Πατιός – Τσιάνας. Δίλεπτα: 7/5. Κόκκινη: Τσαναξίδης (46:43, τρία δίλεπτα). Πέναλτι: 3/4 – 3/6.