Η ανατροπή της χρονιάς στο Καυταντζόγλειο

Ματσάρα στο Καυταντζόγλειο με τον Απόλλωνα Λάρισας να χάνει 3-1 στο ημίχρονο αλλά να επικρατεί τελικά με 4-3.
Ο Ηρακλής προηγήθηκε στο 10′ με τον Εμάνουελ Περόνε αλλά επτά λεπτά αργότερα ανταπέδωσε ο Μαρκολίνο.

Ο “Γηραιός” είχε δοκάρι με τον Ντούνη στο 26′ και αμέσως μετά κέρδισε πέναλτι. Ο Μάντζαρης απέκρουσε το πέναλτι του Περόνε αλλά στην επαναφορά ο Κλέιτον έκανε το 2-1 στο 27′. Τρίτο γκολ για τον Ηρακλή με τον Καλτσά στο 32′. Είχε προηγηθεί δοκάρι σε σουτ του Μενδρινού ενώ στο 44′ ο Ντούνης είχε τρίτο δοκάρι με τον Ντούνη. Αιφνιδίασαν οι Λαρισαίοι στο ξεκίνημα της επανάληψης μειώνοντας στο 50′ με τον Πολέτο και ισοφάρισαν στο 58′ με τον Κοντοέ και πήραν την νίκη στο 86′ με τον Μαρκολίνο.

Ηρακλής (Ελευθερόπουλος): Βοσνιάδης, Χιντζίδης, Κουτρομάνος, Κούσας, Στάμου, Καλτσάς (76′ Παναγιωτούδης), Μενδρινός, Ντούνης, Χασομέρης, Κλέιτον (62′ Ρόβας), Περόνε (55′ Πασάς).

Απόλλων Λάρισας (Τροΐζι): Μαντζάρης, Σκούπρας, Κουρτεσιώτης, Σουλιώτης, Κοντοές, Χατζής, Μαρκολίνο (88′ Μπιμάι), Λούκας Ράμος, Τασιουλής (58′ Λίταινας), Πολέτο (85′ λ.τ Καμπέρης), Λουκάο.