Η Δόξα Δράμας 3-1 πέρασε από τα Χανιά

Για την 6η αγωνιστική της Super League 2, η Δόξα Δράμας έφερε τα πάνω κάτω, καθώς επικράτησε 3-1 του Πλατανιά στα Περιβόλια, αποτέλεσμα που τη βοήθησε να αναρριχηθεί στον βαθμολογικό πίνακα με 9 βαθμούς.

Από την άλλη, οι Κρητικοί υπέστησαν τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα τους στο πρωτάθλημα και παρέμειναν στους 10 βαθμούς.

Oι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 42’ με γκολ του Νίλι, ενώ τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Ρόβα.

Στην αρχή του δεύτερου μέρους, ο Πλατανιάς είχε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρει, με πρωταγωνιστές τους Μποσέτι, Λουκίνα και Μιγκέλ, όμως στο 76’ ο Κρητικός ήταν εκείνος που σκόραρε για την Δόξα.

Οι φιλοξενούμενοι δεν… σταμάτησαν εκεί και στις καθυστερήσεις (90’+3′) έφτασαν στο 1-3, με τον Ιωαννίδη να κερδίζει πέναλτι από τον Καραγκούνη να ευστοχεί από την «άσπρη βούλα».

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Νιαυραδάκης (80’ λ.τ. Πουρζιτίδης), Ρεβυθόπουλος, Σαάντο, Ουές (60’ Λεϊρία), Ποζατζίδης (71’ Λεωνιδόπουλος), Καραγκούνης, Μποσέτι, Νίλι, Μπιανκόνι, Λουκίνας.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Ανυφαντάκης): Μένκα, Σιώπης (81’ Παρασκευάς), Παπαργυρίου, Κουκόλης, Μαρκοπουλιώτης, Οικονόμου (65’ λ.τ. Αργυρόπουλος), Πλέγας, Κρητικός, Ρόβας (84’ Περέγιο), Χάμοντ, Ιωαννίδης.