Η Γιουνάιτεντ 2-1 στις καθυστερήσεις τη Φούλαμ

Νίκη με τεράστια σημασία για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που επικράτησε 2-1 της Φούλαμ εκτός έδρας με γκολ του Γκαρνάτσο στις καθυστερήσεις και εδραιώθηκε στην 5η θέση της Premier League πριν τη διακοπή.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς, με τον Ντε Χέα να αποκρούει την προσπάθεια του Βινίσιους στο 5’, ωστόσο οι «κόκκινοι διάβολοι» ανέβασαν την απόδοσή τους σταδιακά και μάλιστα έφτασαν στο γκολ με κοντινή προβολή του Έρικσεν στο 14ο λεπτό.

Ο Ντε Χέα είπε «όχι» και στον Γουίλσον στον 28’. Ελάνγκα και Ράσφορντ απέτυχαν να νικήσουν τον Λένο στο 48’, με τον Ντε Χέα να αναλαμβάνει δράση ξανά στο 52’, όταν σταμάτησε τον Βινίσιους.

Ο Ισπανός ωστόσο δεν είχε απάντηση στο 61’, όταν ο άλλοτε συμπαίκτης του, Ντάνιελ Τζέιμς, σκόραρε από κοντά δύο λεπτά αφότου πέρασε στο ματς – δίχως να πανηγυρίσει!

Οι δύο ομάδες είχαν στη συνέχεια αμφότερες καλές στιγμές, με τον ΜακΤόμινεϊ να μην καταφέρνει να σκοράρει από πλεονεκτική θέση στο 83’.

Κι ενώ όλα έδειχναν πως το 1-1 θα ήταν το τελικό σκορ, ήρθαν μία μπαλιά του Έρικσεν και μια… τρύπα στην άμυνα των Λονδρέζων να επιτρέψουν στον Γκαρνάτσο να λυτρώσει τη Γιουνάιτεντ με συρτό σουτ στο 90+3’!