Η Γιουνάιτεντ του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ 1-0 την Τότεναμ

Με έναν εκπληκτικό Ντε Χέα στο δεύτερο ημίχρονο και με καταπληκτική εμφάνιση στο πρώτο, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ  του Σόλσκιερ επικράτησε 1-0 της Τότεναμ στο «Γουέμπλεϊ» και φωνάζει για 4άδα.

Ο Νταβίντ Ντε Χέα σταμάτησε αναρίθμητες ευκαιρίες των γηπεδούχων στο δεύτερο ημίχρονο, προκειμένου να υπερασπιστεί το γκολ του Ράσφορντ. Στην εκπνοή του ημιχρόνου, ο Πογκμπά με μια θαυμάσια βαθιά μπαλιά ξεκλείδωσε την άμυνα της Τότεναμ κι έδωσε στον Ράσφορντ την ευκαιρία να σκοράρει, με τον Άγγλο στράικερ να μην την σπαταλά.

Στη βαθμολογία η Γιουνάιτεντ ισοβαθμεί με την Άρσεναλ στην 5η θέση και βρίσκεται στο -6 από την 4η Τσέλσι. Η Τότεναμ παραμένει στην 3η θέση, με τη διαφορά από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ να είναι στους 9 βαθμούς.