Η Γιουβέντους γνώρισε ήττα με 3-0 στο Τορίνο από τη Φιορεντίνα

Ήττα σοκ με σκορ 3-0 γνώρισε η Γιουβέντους από την Φιορεντίνα που την πάει ακόμα πιο πίσω στη διεκδίκηση του τίτλου. Μετά την απόφαση για την επανάληψη του αγώνα της Γιουβέντους με τη Νάπολι μάλιστα η μεγάλη κυρία έμεινε στο -7 από τη Μίλαν και το -6 από την Ίντερ.

Η «βέκια σινιόρα», δέχτηκε πολύ νωρίς το γκολ από τον Βλάχοβιτς που έφυγε σε τετ-α-τετ μετά την υπέροχη ασίστ από τον Ριμπερί στον κενό χώρο, ενώ στο 18’ η ομάδα του Τορίνο αναγκάστηκε να παίξει για υπόλοιπο του αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Κουαδράδο.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ισοφαρίσουν και είχαν φάσεις με Ρονάλντο και Μπερναντέσκι, αλλά δεν μπόρεσα να φέρουν το ματς στα ίσια. Έτσι στο 76ο λεπτό ο Άλεξ Σάντρο με αυτογκόλ διαμόρφωσε το 0-2, αφού οι «βιόλα» διατήρησαν την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ το τελικό 0-3 διαμόρφωσε στο 80ο λεπτό ο Μάρτιν Κάσερες.