Η Ίντερ με ανατροπή 1-3 τη Φιορεντίνα

O Σιμόνε Ιντζάγκι τα πηγαίνει περίφημα στον πάγκο της Ίντερ, καθώς οι «νερατζούρι» έφτασαν σε νέα εντυπωσιακή νίκη, αυτή τη φορά επί της Φιορεντίνα με σκορ 3-1 μέσα στη Φλωρεντία.

Οι «βιόλα» προηγήθηκαν με γκολ του Σοτίλ, δείχνοντας έτοιμοι να καταστρέψουν την αήττητη πορεία των φιλοξενούμενων.

Παρ’ όλα αυτά, η Ίντερ έδειξε ότι δεν έχει χάσει τη νοοτροπία νικητή που έχει «χτίσει» και στο δεύτερο ημίχρονο παρέσυρε τους «βιόλα». Η αρχή έγινε στο 52’, όταν ο Νταρμιάν έκανε το 1-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Τζέκο από εκτέλεση κόρνερ ολοκληρώθηκε ανατροπή.

Το τελικό σκορ έγραψε ο Πέρισιτς στο 87’, οδηγώντας την Ίντερ στην τέταρτη νίκη της σε πέντε αναμετρήσεις και έστω με ματς περισσότερο από τη Νάπολι είναι στην κορυφή της βαθμολογίας.