Η Καλλιθέα 3-0 την ΑΕΚ Β΄ επέστρεψε στις νίκες

Στις νίκες επέστρεψε η Kαλλιθέα! Η ομάδα του Γιώργου Σίμου ήταν εξαιρετική απέναντι στην ΑΕΚ Β’ την οποία νίκησε εύκολα 3-0 στο «Γρηγόρης Λαμπράκης» για την 5η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Super League 2.

Tο παιχνίδι ξεκίνησε με μια μεγάλη ευκαιρία της ΑΕΚ Β’ μόλις στο πρώτο λεπτό. Ο Βασιλούδης «πούλησε» την μπάλα με τον Γερολέμου να μπαίνει στη φάση και να σουτάρει, όμως ο Στρέζος επενέβη διώχνοντας σε κόρνερ.

Λίγο αργότερα οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα όταν ο Κάτσικας βρήκε την μπάλα με το χέρι στο 5ο λεπτό με τον διαιτητή να καταλογίζει πέναλτι. Ο Λουκίνας ανέλαβε την εκτέλεση στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Δύο λεπτά αργότερα η οικοδέσποινα Καλλιθέα έφτασε κοντά στο 2-0 με τον ξανά με τον Λουκίνα, ενώ στο 14′ ο Χριστόπουλος λίγο έλειψε να ισοφαρίσει σε 1-1.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως ακριβώς και το πρώτο με τους παίκτες του Γιώργου Σίμου να πιέζουν και να διπλασιάζουν τα τέρματα τους με τον Κυνηγόπουλο.