Η Καλλιθέα λύγισε 1-0 τον Φωστήρα στην Γ΄ Εθνική

Η Καλλιθέα νίκησε στο ντέρμπι της Γ΄ Εθνικής 1-0 τον Φωστήρα, ενώ Λευκίμμη, Παναρκαδικός, Αιολικός και Ρόδος προχώρησαν με εκτός έδρας επιτυχίες.

Αναλυτικά τ’ αποτελέσματα στους οκτώ ομίλους της Γ΄  Εθνικής

 

1oς όμιλος (17η αγωνιστική)
Αετός Ορφανού – Ηρακλής Νέου Ζυγού 1-0
Πανδραμαϊκός – Κιλκισιακός 2-1
Δόξα Θεολόγου Πότου – Ένωση Αλεξανδρούπολης 0-1
Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου 2-0
Απόλλων Παραλιμνίου – Πανσερραϊκός 0-0
(25/1) Δόξα Κάτω Καμήλας – Κεραυνός Πέρνης 4-1 (ΦΩΤΟ)
Ρεπό: Ορφέας Ξάνθης

2ος όμιλος (21η αγωνιστική)
Αστραπή Μεσοποταμίας – Νίκη Αγκαθιάς 1-4
Θύελλα Σαρακηνών – Γιαννιτσά 1-0
Αγροτικός Αστέρας – Ποσειδών Μηχανιώνας 3-1
Εδεσσαϊκός – Αλμωπός Αριδαίας 1-1
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας – Μακεδονικός 1-1
Σειρήνα – Θερμαϊκός Θέρμης 0-3 ά.α.
Άρης Παλαιοχωρίου – Φλώρινα 0-3 ά.α.
Ρεπό: Νέα Καλλικράτεια

3ος όμιλος (17η αγωνιστική)
Μετέωρα – Διγενής Νεοχωρίου 3-0
Ατρόμητος Παλαμά – Α.Ε. Καρίτσας 1-3
Θησέας Αγριάς – Αταλάντη 2-1
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Διαγόρας Στεφανοβικείου 4-1
Ηρακλής Λάρισας – Α.Ο. Ποταμιάς 1-0
Πιερικός – Δίας Δίου 2-0
Αλμυρός – Α.Ο. Σελλάνων 0-0

4ος όμιλος (17η αγωνιστική)
Τηλυκράτης – ΑΕΠ Καραγιαννίων 4-1
Αχέρων Καναλακίου – Απόλλων Ευπαλίου 2-2
ΠΑΣ Πρέβεζα – Θιναλιακός 0-1
Αναγέννηση Άρτας – Α.Ο. Ανατολής 4-1
Ναυπακτιακός Αστέρας – Α.Ε. Λευκίμμης 0-1
Σούλι Παραμυθίας – Α.Ε. Μεσολογγίου 2-2
Αστέρας Ιτέας – Μακεδονικός Φούφα 0-3 ά.α.

5ος όμιλος (17η αγωνιστική)
Κερατσίνι – Άνω Μερά Μυκόνου 1-0
Άγιοι Ανάργυροι – Κηφισιά 0-0
Καλλιθέα – Φωστήρας 1-0
Ερμής Κορυδαλλού – Πανθηραϊκός 0-2
Άγιος Ιερόθεος – Μοσχάτο 2-2
Θύελλα Καμαρίου – Εθνικός 2-0
Ηλυσιακός – Ακράτητος 1-0

6ος όμιλος (17η αγωνιστική)
Παλληνιακός – Νέα Αρτάκη 1-1
Κιθαιρών Καπαρελλίου – Παναρκαδικός 0-1
Αχαρναϊκός – Αιολικός 0-4
Αήττητος – Ρόδος 1-2
ΑΕΚ Τρίπολης – Κόρινθος 1-1
(25/1) Θύελλα Ραφήνας – Α.Ο. Υπάτου 0-2
Ρεπό: Μαρκό

7ος όμιλος (17η αγωνιστική)
Σπάρτη – Ολυμπιακός Ζαχάρως 2-0
Ναύπλιο – Αστέρας Βλαχιώτη 2-2
Ερμιονίδα – Διαγόρας Βραχνέικων 1-1
Ζάκυνθος – ΠΑΟ Βάρδας 2-0
Πανηλειακός – Α.Ο. Τσιλιβή 0-0
Πανγυθεατικός – Διαβολίτσι 2-1
Θύελλα Πατρών – Παναργειακός 0-1

8ος όμιλος (18η αγωνιστική)
Άγιος Νικόλαος – Α.Ο. Πόρου 2-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Πανακρωτηριακός 0-0
Γιούχτας – Ρεθυμνιακός 3-0
Επισκοπή – Ηρόδοτος 1-0
Ρεπό: Ατσαλένιος

Διαβάστε επίσης