Η Καλλιθέα νίκησε την Προοδευτική 0-1 στην Ηλιούπολη

Νικηφόρο ήταν το ξεκίνημα της Καλλιθέας στο πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε με 1-0 της Προοδευτικής στην Ηλιούπολη, για την 2η αγωνιστική του Β’ ομίλου.
Το γκολ που έμελλε να κρίνει τον νικητή ήρθε στο 34ο λεπτό, από φοβερή ενέργεια του Ντεμέτριους, ο οποίος τελικά χάρισε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα των νότιων προαστίων.
Καθώς οι τυπικά γηπεδούχοι δεν βρήκαν απάντηση, έχοντας αρκετές χαμένες ευκαιρίες στην επανάληψη, με την κεφαλιά του Ευθυμίου στο 46’ να περνάει ελάχιστα άουτ και τον Στρέζο να λέει όχι στον Πίσα, στο 84ο λεπτό.
Στο άλλο σημερινό ματς, για τον Α’ όμιλο, ο Πανσερραϊκός έφυγε από την Αριδαία με τους τρεις βαθμούς στις αποσκευές του, κερδίζοντας τον Αλμωπό με 1-0. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στη νίκη με το εύστοχο πέναλτι του Σαΐντ στο 69ο λεπτό και έμειναν αήττητοι για δεύτερη σερί αγωνιστική. Η αναμέτρηση σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό του Τσιμπούκα ο οποίος συγκρούστηκε με τον Πέττα στο ξεκίνημα του ματς και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για εξετάσεις.