Η Κηφισιά 2-0 στη Ριζούπολη πέταξε έξω από το κύπελλο τον Απόλλωνα Σμύρνης

H Κηφισιά επικράτησε 2-0 του Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη, αποκλείοντάς τον για δεύτερη σερί χρονιά στο κύπελλο.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 38ο λεπτό με αυτογκόλ του Τσαμούρη, με τον Τετέι στο 63’ να γράφει το 2-0. Το σκορ παρέμεινε ως είχε ως το φινάλε του παιχνιδιού, με τους γηπεδούχους να τελειώνουν το ματς με ποδοσφαιριστή λιγότερο λόγω αποβολής του Φατιόν.

Εύκολη πρόκριση με πεντάρα για την Παναχαϊκή, η οποία διέλυσε 5-0 τον Βύρωνα στην Καβάλα και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Ο Χαντί στο 2’ άνοιξε το σκορ για τους Πατρινούς, με τον Κέρι να δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του είκοσι λεπτά αργότερα. Ο Καρακλάγιτς χτύπησε στο 76’ με πέναλτι και στο 86’ με σουτ για το 4-0, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Μπουρλάκης.

Πανθρακικός, επικράτησε 3-2 στην έδρα του ΠΑΟΚ Κρηστώνης, ενώ και η ΑΕΛ πέρασε στην επόμενη φάση με το 2-1 επί του Ναυπακτιακού Αστέρα.

Στην 5η φάση προκρίθηκαν και οι Αλμυρός Γαζίου και Ιωνικός Διαβατών.