Η Κηφισιά άνετα 3-0 την ΑΕΚ Β΄ στο Ζηρίνειο

Η Κηφισιά του Γιώργου Πετράκη επικράτησε άνετα στο «Ζηρίνειο» 3-0 της ΑΕΚ Β’ για την 23η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Super League 2 με τα γκολ του Ταλάλ, του Τετέι και του Καλλέργη και διατηρήθηκε στο +5 από τη δεύτερη θέση.
Την ίδια στιγμή ο Παναθηναϊκός Β’ ισοφαριζόταν από τη Βέροια στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων για τον βόρειο όμιλο μένοντας στην 8η θέση της βαθμολογίας και δίνοντας παράλληλα ανάσα στην ομάδα της Ημαθίας που βρίσκεται στη 12η θέση και απέχει έναν βαθμό από τον Απόλλων Πόντου.
Στη Θεσσαλονίκη ο ΠΑΟΚ Β’ βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Νίκη Βόλου στο 3′ με το γκολ του Τζιώρα, όμως στη συνέχεια έκανε την ανατροπή με τα γκολ του Δαρελά στο 35′, του Σπυράκου στο 84′ και του Πανίδη στις καθυστερήσεις.
Στην 4η θέση η ομάδα του Βόλου με 38 βαθμούς, έκτος μετά από 21 ματς ο ΠΑΟΚ Β’ με συγκομιδή επίσης 38 βαθμούς.

Το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής
Α’ Όμιλος

Τρίτη 2/5
Αναγέννηση Καρδίτσας-Αλμωπός Αριδαίας 2-2
(67′ Πολίτης, 71′ Ριμπέιρο – 40′ Παπαδόπουλος, 52′ Πόποβιτς)

ΠΑΟΚ Β’ – Νίκη Βόλου 3-1
(35′ Δαρέλας, 84′ Σπυράκος, 90+3′ -3′ Τζιώρας)

Βέροια-Παναθηναϊκός Β’ 1-1
(90’+2′ Κατσούκης-47′ Αθανασακόπουλος)
Διαγόρας-Θεσπρωτός 2-3
(39′ Σταμένκοβιτς, 57′ Μανιάς- 29′ Φακής, 83′ Μίνγκος, 88′ Γκόγκος)

Ρεπό: Μακεδονικός

Β’ Όμιλος
Τετάρτη 3/5
Athens Kallithea FC-Παναχαϊκή 3-1 (51′, 55′ Λουκίνας, 90+4′ Ναμπί – 45+1′ Τοπάλ)
Προοδευτική-Ολυμπιακός Β’ 0-1 (71′ Μπα)
ΟΦ. Ιεράπετρας- Ηρόδοτος
Ηλιούπολη-Καλαμάτα 0-1 (71′ Ρόβας)
Αιγάλεω-Επισκοπή 2-3 (6′ Κόλλας, 89′ Φουρλάνος – 13′ Βουκελάτος, 58′ Αμπόφο, 90+6′ Κεφαλάς)
ΠΑΟ ΡΟΥΦ-Χανιά 0-3 (2′ Μπουρσέλης, 14′ Τσέλιος, 62′ Μάναλης)