Η Λουκέρνη προτελευταία στην Ελβετία έχασε 3-2 και από τη Γιουνγκ Μπόις

O κατήφορος για τη Λουκέρνη συνεχίζεται, καθώς τέσσερις ημέρες πριν τη ρεβάνς του 4-0 στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», η αντίπαλος του Ολυμπιακού έχασε με σκορ 3-2 εντός έδρας, από τη Γιούνγκ Μπόις!

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα του Ρενέ Βάιλερ είναι πλέον στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας συγκεντρώσει μόλις τρεις βαθμούς, μετά από τέσσερις αγωνιστικές…

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 24’ με τον Ορό, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ενώ οι γηπεδούχοι -που είχαν δοκάρι σε φάουλ του Ούγκρινιτς στο πρώτο ημίχρονο- ισοφάρισαν στο 67ο λεπτό, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σχερπφ.

Ωστόσο, η Γιούνγκ Μπόις «απάντησε» με δύο γκολ μέσα σε διάστημα πέντε λεπτών, από τους Ενγκαμαλέ στο 72′ και ξανά Ορό αλλά αυτή τη φορά με πέναλτι, στο 77’, για αν μειώσει με κεφαλιά ένα λεπτό πριν τη λήξη ο Γκβίλια.