Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3-0 την Μπόρνμουθ τέταρτη σερί νίκη

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ του Έρικ Τεν Χάαγκ επικράτησε 3-0 χωρίς να φορτσάρει της Μπόρνμουθ κι έφθασε στην τέταρτη στη σειρά νίκη της. Οι «κόκκινοι διάβολοι» εδραιώθηκαν στην πρώτη τετράδα, ενώ οι φιλοξενούμενοι παραμένουν χαμηλά στη βαθμολογία της Premier League.

Ο Κασεμίρο στο 23ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τη Γιουνάιτεντ μετά από ασίστ του Έρικσεν. Στην συνέχεια του αγώνα οι «κόκκινοι διάβολοι» απειλούσαν την αντίπαλη εστία, δημιουργώντας ευκαιρίες.

Ο Σο στο 49ο λεπτό έκανε το 2-0, ενώ η Μπόρνμουθ δεν μπορούσε να αντιδράσει ιδιαίτερα. Η Γιουνάιτεντ ωστόσο δεν σταμάτησε εκεί και στο 89’ ο Ράσφορντ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0, ύστερα από ωραία πάσα του Μπρούνο Φερνάντες.

Μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι, με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να παίρνει την 4η σερί νίκη της και την Μπόρνμουθ να βρίσκεται στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα.