Η Μίλαν πέρασε από τη Γένοβα 2-0

Η Μίλαν σκαρφάλωσε ξανά στην 4η θέση που δίνει εισιτήριο Champions League, καθώς επικράτησε εκτός έδρας της Τζένοα με 2-0.

Με τον Τζενάρο Γκατούζο τιμωρημένο, τον κόσμο της Τζένοα… σπίτια του, λόγω αποχής και τις δύο ομάδες πολύ… κοντά λόγω της επικείμενης μετακόμισης του Κριστόφ Πιάτεκ στους «ροσονέρι» το ματς είχε περίεργη εικόνα. Το σκορ, άνοιξε στο 72ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα ακριβείας, ο Μπορίνι έβαλε σωστά το πόδι του κι έκανε το 0-1.

Η Τζένοα βγήκε μαζικά μπροστά, μα άφησε ακάλυπτα τα μετόπισθεν και το πλήρωσε δέκα λεπτά αργότερα, όταν ο Κουτρόνε βρήκε τον Σούσο κι εκείνος με διαγώνιο σουτ έκανε το τελικό 0-2.