Η Μπάγερν πέρασε 2-0 από το Βερολίνο

Η Μπάγερν βρήκε τον τρόπο να περάσει από το Βερολίνο κερδίζοντας 0-2 την Ουνιόν και να επαναφέρει τη διαφορά της από τη Ντόρτμουντ στο +4.

Στο 7ο λεπτό το γυριστό του Ουτζά πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 15’ το σουτ του Γκνάμπρι κόπηκε από την άμυνα της Ουνιόν. Στο 23ο λεπτό ο Γκίκιεβιτς είπε όχι σε σουτ του Ντέιβις από αριστερά. Ο Λεβαντόφσκι άνοιξε το σκορ από την άσπρη βούλα στο 40ο λεπτό, παράβαση που είχε κερδίσει λίγο νωρίτερα ο Γκορέτσκα από τον Σούμποτιτς. Το ματς δεν είχε καθόλου ρυθμό, η Ουνιόν απλά προσπαθούσε να μην μεγαλώσει η ήττα της, αλλά δεν μπόρεσε να αποφύγει ακόμα ένα γκολ, καθώς ο Παβάρ με κεφαλιά από κόρνερ (80’) κλείδωσε το τρίποντο για τους φιλοξενούμενους.

Ουνιόν Βερολίνου (Ουρς Φίσερ): Γκίκιεβιτς, Σούμποτιτς, Χούμπνερ, Τρίμελ, Λεντς, Αντριχ (71’ Γκέντνερ), Σλότερμπεκ, Πρέμελ (85’ Κρόος), Μπίλτερ (85’ Ράιερσον), Ούτζα (71’ Αντερσον), Ινγκβαρτσεν (81’ Μέες)

Μπάγερν (Χάνσι Φλικ): Νόιερ, Μπόατενγκ, Αλάμπα, Κίμιχ, Παβάρ, Τιάγκο, Γκορέτσκα (71΄ Κομάν), Ντέιβις, Γκνάμπρι (85’ Πέρισιτς), Μίλερ (89’ Κιζάνς), Λεβαντόφσκι.