Η Νιουκάστλ έριξε στο καναβάτσο την Τότεναμ 1-0 στο Λονδίνο

Η Νιουκάστλ έκανε την έκπληξη στο ματς με την Τότεναμ. Οι «καρακάξες» πέτυχαν ένα γκολ νωρίς στο πρώτο ημίχρονο σε αντεπίθεση με τον Ζοέλινγκτον και στη συνέχεια κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους 1-0 μέχρι το φινάλε, όντας εξαιρετικοί στα αμυντικά τους καθήκοντα.

Πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα για την ομάδα του Ποτσετίνο που συνεχίζει να… ψάχνεται και να παρουσιάζει κακό πρόσωπο στις αρχές της σεζόν, σε σχέση με την περσινή χρονιά.

Όρθια κατάφερε να μείνει για ακόμη ένα ματς η Γουλβς. Όπως και με την Γιουνάιτεντ παρότι έμεινε πίσω στο σκορ κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης. Παρότι, λοιπόν, ο Μπαρνς στο 13ο λεπτό άνοιξε το σκορ και οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν γερά τη νίκη στα χέρια τους, ήρθε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χιμένεθ να σκοράρει με πέναλτι και να σώσει την ομάδα του για το τελικό 1-1.